2.2 Jaunas XML shēmas ievietošana un publicēšana

Jaunas XML shēmas (hierarhijas) publicēšana sastāv no vairākiem soļiem. Šie soļi galvenokārt nosaka XML shēmas izveidošanas un publicēšanas organizatoriskos posmus, kas ir nepieciešami, izstrādājot valsts mēroga integrētu informācijas sistēmu. Jaunas XML shēmas izveidošanas un pilnveidošanas kārtība ir redzama attēlā, to veido šādi posmi:

  1. Autorizācija VRAA VISS portālā, noklikšķinot “Ieiet” kreisajā augšējā stūrī un izvēloties kādu no piedāvātajām autentifikācijas metodēm (skat. attēlu):
    • Lietotāja vārda un paroles autentifikācija, kura piešķirta reģistrētajiem VISS portālā iestādēm un/vai lietotājiem.
    • Autentifikācija, izmantojot kādu no latvija.lv autentifikācijas piegādātājiem, ir iespējama ja reģistrētajiem lietotājiem ir piešķirts autentifikācijas tips – „Cits IdP”.
  2. Pēc autorizācijas, nepieciešams piereģistrēt XML shēmu noklikšķinot darbību “Pievienot jaunu”. Tālāk tiek piedāvātā ceļvežveida saskarne XML shēmas reģistrācijai.

XML shēmas pievienošana

  1. XML shēma ir izveidota un saglabāta VISS XML shēmu katalogā ar pazīmi „CANDIDATE” (kandidāts). Šī posma darbība varētu būt atkārtotā vairakkārt – jo paralēli ar shēmas izstrādi (projektēšanu) varētu tikt veikta timekļa pakalpes vai e-pakalpojuma izstrāde, kur šī shēma ir izmantota.

Pakārtotais saturs