3.6.4 Soļu navigācijas pogas ir izvietotas apakšā un atbilstošajā secībā

Identifikators

EPAK.UI.UX.4

Obligātums

 — obligāts

Izklāsts

Soļu navigācijas pogām ir jābūt izvietotām e-pakalpojuma apakšējā daļā.

Navigācijas pogu secībā:

  1. Pogām, kas nodrošina pārejas uz nākamajiem e-pakalpojuma soļiem, ir jābūt izvietotām pogu grupas labajā daļā. Pogām, kas nodrošina pāreju uz tālākajiem beigu soļiem, ir jābūt izvietotām pogu grupā vairāk pa labi (piemēram, pogai, kas nodrošina pāreju uz vienu soli uz priekšu, ir jābūt izvietotai pirms pogas, kas nodrošina pāreju uz diviem soļiem uz priekšu).

  2. Pogām, kas nodrošina pārejas uz iepriekšējiem e-pakalpojuma soļiem vai pabeidz e-pakalpojuma izpildi, ir jābūt izvietotām pogu grupas kreisajā daļā. Pogām, kas nodrošina pāreju uz tālākajiem sākuma soļiem, ir jābūt izvietotām pogu grupā vairāk pa kreisi (piemēram, pogai, kas nodrošina pāreju uz vienu soli atpakaļ, ir jābūt izvietotai pēc pogas, kas nodrošina pāreju uz e-pakalpojuma sākumu).

Starp navigācijas pogām ir jābūt vienai noklusētajai pogai. Noklusētā poga var vai nu nodrošināt pāreju uz nākamo e-pakalpojuma soli, vai nu pabeigt e-pakalpojuma izpildi.

Piemēri

E-pakalpojumā navigācijas pogas ir izvietotas augšējā daļā, kas ir nepareizi:

Pareizi ir izvietot pogu “Uz sākumu” pirmo – visvairāk pa kreisi (jo tā nodrosina pāreju uz e-pakalpojuma sākuma soli), tad pogu “Atpakal” (jo tā nodrošina pāreju atpakaļ). Poga “Saglabāt melnrakstu” ir izvietota vidū, jo nenodrošina pāreju uz citiem e-pakalpojumu soļiem. Poga “Tālāk” ir izvietotā labajā pusē (jo nodrošina pāreju uz nākamo e-pakalpojuma soli):